Szafy narożne na wymiar w Warszawie

Szafy narożne na wymiar w Warszawie

 

Szafy narożne na wymiar w Warszawie to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się dosłownie każdy wolny centymetr powierzchni mieszkania. Jednakże ten praktyczny sposób na wykorzystanie wnęk oraz kątów powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany do możliwości lokalowych oraz funkcji, jaką będzie sprawował. Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana szafa rogowa na wymiar? Zaraz wszystko stanie się jasne.


Spis treści 

Projektowana na zamówienie czy gotowa?
Klasyczna czy w kształcie litery L?
Na co zwrócić uwagę przy projekcie?


Szafy narożne na wymiar czy gotowce ze sklepów? Które rozwiązanie jest lepsze?

Szafy narożne na wymiar zdecydowanie wygrywają w tym pojedynku, zwłaszcza jeżeli chodzi o mieszkania o niezbyt dużym metrażu, w których dostępna przestrzeń powinna zostać odpowiednio podzielona pomiędzy meble a część przeznaczoną do codziennego funkcjonowania. Jeżeli nie masz miejsca w sypialni na zamykaną, oddzieloną garderobę lub schowek, to szafa rogowa na wymiar będzie jak najbardziej właściwym rozwiązaniem, za pomocą którego zabudujesz wnękę oraz fragmenty ścian, tworząc w ten sposób płaszczyznę sięgającą od sufitu do podłogi, która pozwoli Ci maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń. Kolejnym niewątpliwym atutem szaf narożnych na wymiar jest fakt, że zarówno jej wygląd zewnętrzny, jak i wewnętrzny możesz dopasować do swoich indywidualnych wymagań oraz potrzeb. W przeciwieństwie do gotowych szaf narożnych dostępnych w wielu sklepach, te projektowane na wymiar pozwalają na stworzenie różnorodnych praktycznych kombinacji, których na próżno byłoby szukać w gotowych meblach.


Gdzie się sprawdzą narożne szafy do zabudowy?

Szafy narożne do zabudowy, zgodnie z zaleceniami znacznej większości architektów wnętrz, powinny być umieszczane właśnie w tych przestrzeniach, które ciężko jest wykorzystać w inny sposób właśnie ze względu na ich chociażby nietypową budowę. Wnęki pod schodami, niskie fragmenty pod skosami, fragmenty ścian w wąskim pokoju oddalone od okien, to tylko niektóre z możliwych przykładów, w których szafy narożne na wymiar sprawdzą się idealnie.


Nie tylko do przedpokoju

Chciałbyś nieco poprawić proporcje przedpokoju? Właśnie w tym pomoże Ci proponowane przez nas rozwiązanie. Przeprowadzasz remont mieszkania, podczas którego masz zamiar również nieco zmienić aranżację i zastanawiasz się, gdzie ulokować nowe szafy? W tym przypadku również możesz zdecydować się na wykorzystanie szaf narożnych na wymiar. Już jedna niezbyt skomplikowana zmiana w postaci przesunięcia drzwi wejściowych o kilkanaście centymetrów umożliwia wstawienie do wnętrza szafy wnękowej, która znacznie ograniczy ilość mebli przeznaczonych do przechowywania ubrań. Szafy narożne to także znakomite rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Jeżeli obawiasz się, że raczej nie zmieści się w nim kolejny mebel, to musimy szybko wyprowadzić Cię z błędu. Nie chodzi bowiem o nowy mebel, a zastąpienie obecnego rogową szafą na wymiar, która podzielona będzie na dwa skrzydła. Pierwsze z nich przeznaczone będzie np. na zabawki oraz książki, a drugie na ubrania. W ten sposób nie tylko skutecznie zaoszczędzisz trochę miejsca, ale również sprawisz, że znalezienie niezbędnych w danym momencie rzeczy będzie dla Twojej pociechy dosłownie dziecinnie proste, a wszystko to za sprawą uporządkowanego wnętrza mebla.

Szafa w rogu


Poznaj popularne projekty szaf narożnych na wymiar i dowiedz się, co jest istotne podczas projektowania

Projekty szaf narożnych na wymiar wcale nie ograniczają się do najsłynniejszego rozwiązania w postaci mebla w kształcie litery „L”. Wśród dostępnych propozycji możesz zdecydować się na: modele klasyczne: tym mianem określane są specjalnie projektowane szafy, które umieszczane są w bezpośrednio w narożniku danego pomieszczenia. Całkowicie wypełniają one konkretny kąt, a otwiera się je za pomocą drzwi znajdujących się w pozycji równoległej do narożnika. Tego typu modele mogą posiadać liczne, potrzebne załamania, które konieczne są ze względu na charakter pomieszczenia; modele do zabudowy zewnętrzne: są jednym z najrzadziej spotykanych rozwiązań. Doskonale sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach, w których nie trzeba martwić się o każdy wolny centymetr powierzchni. Jeżeli chciałbyś zagospodarować jeden z narożników na garderobę, to właśnie ten rodzaj szafy sprawdzi się doskonale. Powinieneś jednak mieć na uwadze fakt, że w tym przypadku mebel będzie miał kształt zabudowanego prostokąta bądź kwadratu. modele w kształcie litery „L”: zamiennie określane mianem wewnętrznych szaf narożnych, które składają się z lewego oraz prawego skrzydła biegnącego równolegle do ścian łączących się konkretnym narożnikiem. Wśród innych dostępnych propozycji to właśnie to właśnie to rozwiązanie jest najczęściej wybierane w celu zagospodarowania dostępnej przestrzeni.


Na co zwrócić uwagę przy projekcie?

Szafa rogowa na wymiar, aby faktycznie spełniała swoją funkcję i nie okazała się nietrafionym pomysłem, powinna być przede wszystkim właściwie dopasowana do wysokości wnętrza, w którym zostanie umieszczona oraz Twoich indywidualnych potrzeb. W zależności od ilości niezbędnego Ci miejsca możesz zdecydować się na szafę nieco krótszą niż typowa wysokość polskich mieszkań oscylująca pomiędzy 250 a 270 cm, bądź też mebel, który dostosowany do wysokości Twoich własnych czterech kątów, sięgający od podłogi po sam sufit. W przygotowywanym na specjalne zamówienie projekcie to właśnie Ty decydujesz o jej zawartości. To w Twojej gestii leży bowiem zaplanowanie tego, ile będzie się znajdowało we wnętrzu mebla szuflad, półek, drążków oraz koszyków. Planując jednak poszczególne elementy wyposażenia jej wnętrza, miej na uwadze fakt, że minimalna głębokość, na jakiej powinny być umieszczone drążki do wieszania ubrań wynosi 55 cm, a głębokość półek powinna oscylować pomiędzy 45 a 60 cm. Przy projektowaniu weź również pod uwagę wzrost osób, które korzystać będą z szafy.


Materiał

Równie istotną kwestią jest oczywiście materiał, z jakiego wykonana zostanie wybrana przez Ciebie szafa. Obecnie do najbardziej popularnych rozwiązań, które już od kilku dobrych sezonów są najczęściej wybierane, możemy zaliczyć szafy narożne wykonane ze szkła hartowanego oraz płyt drewnopochodnych. Oba te materiały cechują się nie tylko doskonałą odpornością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, ale również zachowują swój efektowny wygląd przez wiele lat i tak naprawdę jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć, jeżeli zdecydujesz się na jeden z nich, będzie regularne wycieranie kurzu.


Projektując szafy narożne na wymiar w Warszawie, zapewniamy korzystne ceny

Szukasz w Warszawie profesjonalnej firmy zajmującej się projektowaniem oraz montażem szaf na wymiar, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, setkami zrealizowanych zleceń oraz korzystnymi cenami? Zaufaj marce, która na rynku istnieje już od ponad 25 lat i nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Twoja Szafa to firma kierująca swoje usługi do mieszkańców Warszawy oraz okolic, którzy urządzają bądź też remontują swoje mieszkanie i poszukują fachowców wyróżniających się nie tylko licznymi kompetencjami, ale również solidnością i terminowością wykonywanych zleceń. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty, możesz mieć pewność, że zarówno etap projektowania, jak i montażu wybranych przez Ciebie szaf będzie przeprowadzony w pełni profesjonalny, a zarówno jakość wykorzystanych materiałów, jak i cena końcowa mile Cię zaskoczą. W naszej ofercie znajdziesz m.in. projektowanie oraz montaż: szaf narożnych, mebli na wymiar, szaf wnękowych, biblioteczek, szaf do przedpokoju, mebli do garderoby, szaf do sypialni. Przekonaj się o tym, jakie efekty przynosi praca prawdziwych profesjonalistów i wybierz szafy, które objęte są nawet 7 letnią gwarancją.

Kontakt

Twoja Szafa
ul. Modlińska 8
03-216 Warszawa

tel.: 600-11-00-11
pon-sob: 9.00-21.00
nd (robocze): 9.30-19.30
e-mail: twoja_szafa@interia.com

Punkty ekspozycyjne

AUCHAN Modlińska
ul. Modlińska 8 Warszawa
tel.: 600-11-00-11

 

 


AUCHAN Łomianki
ul. Brukowa 25 Łomianki
tel.: 600-69-00-69

© Twoja Szafa - All Rights Reserved.