Szafa na zamówienie z drzwiami przesuwnymi czy uchylnymi?

Szafa na zamówienie - drzwi przesuwne czy uchylne?

Szafa na zamówienie z drzwiami przesuwnymi czy uchylnymi? Na to pytanie stara się odpowiedzieć każdy, kto planuje umeblować dom lub mieszkanie za pomocą mebli przygotowanych pod wymiar. System zamykania jest bardzo istotnym wyznacznikiem funkcjonalności szafy, ponieważ decyduje o wygodzie zastosowania w określonych warunkach. Wybór między drzwiami przesuwnymi a uchylnymi pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni, a także uniknięcie kolidowania z ciągami komunikacyjnymi. Szafy na zamówienie jest w stanie przygotować firma Twoja Szafa.

Spis treści
Drzwi przesuwne
W garderobie
Drzwi uchylne
Co wybrać?
Oferta firmy Twoja Szafa

 

Szafa na zamówienie z drzwiami przesuwnymi. Czy sprawdzą się one w garderobie?

Szafa na zamówienie z drzwiami przesuwnymi czy uchylnymi? Oba rozwiązania różnią się konstrukcją, a także posiadają unikalne zalety. Przy wyborze odpowiedniego systemu zamykania warto uwzględnić szereg czynników, w tym metraż i układ pomieszczeń czy indywidualne upodobania. W przypadku szaf na zamówienie, możliwości doboru są dużo większe, ponieważ projekt da się bardzo precyzyjnie dopracować i dopasować do potrzeb domowników. O wyborze drzwi zarówno uchylnych, jak i przesuwnych powinna zadecydować przede wszystkim wygoda użytkowania.

 

Drzwi do szafy przesuwnej

Drzwi do szafy przesuwnej to rozwiązanie idealne zwłaszcza dla małych, stosunkowo ciasnych mieszkań. W odróżnieniu od klasycznie uchylnego sposobu otwierania, w tym przypadku skrzydła nie zajmują dodatkowej przestrzeni podczas korzystania z mebla. Ma to szczególne znaczenie we wnętrzach wąskich, takich jak przedpokoje. Drzwi przesuwne nie utrudniają swobodnego poruszania się po pomieszczeniu, dzięki czemu nie stwarzają dyskomfortu domownikom. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku szaf, które umiejscowione są w nietypowych miejscach - np. pod schodami, na poddaszu, przy skosach lub innych przestrzeniach o ograniczonej ustawności. Meble wyposażone w przesuwny system otwierania drzwi pozwalają na stworzenie funkcjonalnej i estetycznej zabudowy uskoków, rur czy wnęk, a jednocześnie zwiększają możliwości aranżacyjne małych pomieszczeń. Idealnie sprawdzają się chociażby w ciasnych sypialniach, w których konieczne jest zachowanie swobody ruchu mimo obecności pojemnej szafy i wygodnego łóżka.

 

Drzwi przesuwne do garderoby

Drzwi przesuwne do garderoby to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne. Szybkie przesunięcie frontów zapewnia swobodny dostęp do wnętrza mebla, w którym kryje się nawet kilka stref. W ten sposób można łatwo przedostać się do sporej ilości przechowywanych rzeczy, które znajdują się w zasięgu wzroku użytkownika. Za drzwiami przesuwnymi ukryć można telewizor w salonowej wnęce, domową biblioteczkę czy kuchenną spiżarnię. Spora gama materiałów oraz możliwość ich dowolnego łączenia sprawiają, że szafę z takim systemem otwierania da się łatwo dopasować do stylu aranżacyjnego. Wnętrze zyska dzięki temu oryginalny, a nierzadko nawet spektakularny wygląd. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że drzwi przesuwne można montować na pełnej wysokości pomieszczenia. W zakresie doboru ich szerokości również występuje duża swoboda. Wnęka zabudowana w taki sposób w salonie, sypialni czy przedpokoju prezentuje się wyjątkowo estetycznie.

Pakowanie ciuchów do szafy

 

Szafa z drzwiami uchylnymi

Szafa z drzwiami uchylnymi to rozwiązanie bardziej tradycyjne, które wciąż posiada wielu zwolenników. Taki system otwierania najlepiej sprawdza się w przypadku mebli o płytkich wnętrzach, ponieważ ich montaż nie wymaga zapewnienia dodatkowej przestrzeni dla torów przesuwnych. Drzwi uchylne są niezbędne w przypadku mebli jednodrzwiowych i modułowych o różnym rozstawie stref zamkniętych oraz frontów, a także w wąskich zabudowach. Do zalet tego rozwiązania należy możliwość zyskania wygodnego i szybkiego dostępu do określonych części szafy, bez konieczności przesuwania skrzydeł. W ten sposób uniknąć można niepożądanego odsłaniania stref, które nie są wykorzystywane. Drzwi uchylne okazują się niezastąpione również w przypadku szaf słupkowych ze stosunkowo płytkimi wnętrzami, nawet jeżeli bezpośrednio przed meblem jest niewiele wolnego miejsca. Wystarczy wówczas zastosować więcej oddzielnych, odpowiednio wąskich modułów pionowych, z których każdy zamykany będzie osobnymi drzwiami. W ten sposób wąski skrzydła zajmują mniej miejsca przed szafą, kiedy są otwierane.

 

Drzwi uchylne do szafy

Drzwi uchylne do szafy pozwalają na niezależne użytkowanie różnych części szafy w tym samym momencie, co nie jest możliwe w przypadku przesuwnego systemu otwierania. Rozwiązanie to zapewnia szczególną wygodę w sypialniach i pomieszczeniach biurowych, w których z jednego mebla często korzystają przynajmniej dwie osoby. Drzwi uchylne polecane są także wówczas, gdy w szafie mają być przechowywane różne pamiątki i bibeloty. W takim przypadku doskonale sprawdzi się konstrukcja z przezroczystym frontem, pozwalającym na estetyczne wyeksponowanie dekoracji. Uchylne skrzydło wykorzystać można również jako osłonę dla wartościowych przedmiotów, które nie powinny być narażane na uszkodzenia. Fronty tego typu mogą być montowane w strefach biurowych i domowych biblioteczkach, gdzie wąskie i wysokie moduły pionowe zapewniają wygodną segregację dokumentów czy książek.

 

Drzwi uchylne czy drzwi przesuwne do szafy?

Drzwi przesuwne do szafy pozwalają na zamontowanie specjalnych domykaczy, które spowalniają pracę skrzydeł w ostatniej fazie domyku i tłumią hałas podczas zamykania. Takie rozwiązanie zapewnia łatwy sposób otwierania, a jednocześnie niweluje ryzyko samoczynnego, niekontrolowanego otwierania. Drzwi uchylne umożliwiają natomiast montaż dowolnego uchwytu, zawiasów z hamulcem z cichym domykiem czy innych tradycyjnych rozwiązań. W takim przypadku jest też możliwe wykonanie niedużych frontów, zlokalizowanych w wybranych miejscach zabudowy. System drzwi przesuwnych możne być bardzo estetycznie dopasowany do stylu aranżacyjnego. W przypadku zamówienia mebla od podstaw, fronty charakteryzują się unikalnym designem. Szerokie skrzydła stają się wówczas oryginalną ozdobą wnętrza, a jednocześnie uzupełniają jego wystrój. Drzwi przesuwne wykonać można w różnych kształtach, kolorach i wykończeniach, które pasują do wnętrza w dowolnym stylu - nowoczesnym, vintage, rustykalnym czy glamour. Taki system otwierania doskonale się prezentuje, a jednocześnie zapewnia cichą i bezawaryjną pracę drzwi szafy.

 

Na zamówienie

Szafa przesuwna na zamówienie to nie jedyne korzystne rozwiązanie. System drzwi uchylnych może być bowiem wyposażony w różne fronty, które idealnie dopasowują się do otoczenia. Z reguły wykonane są w wersji bezramkowej, czyli w całości z płyty czy forniru. Na zamówienie wyprodukować można również drzwi uchylne w wariancie z ramką, która stanowi doskonałą ozdobę szklanego frontu. Takie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza do wnętrz loftowych i industrialnych. Drzwi uchylne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dzięki czemu pasują również do innych stylów aranżacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Twoja Szafa, w której zamówić można szafę w wariancie przesuwnym lub uchylnym.

Kontakt

Twoja Szafa
ul. Modlińska 8
03-216 Warszawa

tel.: 600-11-00-11
pon-sob: 9.00-21.00
nd (robocze): 9.30-19.30
e-mail: twoja_szafa@interia.com

Punkty ekspozycyjne

AUCHAN Modlińska
ul. Modlińska 8 Warszawa
tel.: 600-11-00-11

 

 


AUCHAN Łomianki
ul. Brukowa 25 Łomianki
tel.: 600-69-00-69

© Twoja Szafa - All Rights Reserved.