Szafy na wymiar i meble na zamówienie

Szafy na wymiar i meble na zamówienie

 

Szafy na wymiar i meble na zamówienie wybierane są coraz częściej. Takie rozwiązanie okazuje się niezastąpione dla niewymiarowych i nieustawnych pomieszczeń, w których zagospodarowanie niewielkiej powierzchni jest wyjątkowo trudne. Szafy zaprojektowane i wykonane na zamówienie zawsze przygotowywane są oparciu o indywidualne projekty, co zapewnia ogromną swobodę przy wyborze poszczególnych elementów, materiałów czy wykończeń. Meble pod wymiar zamówić można w firmie Twoja Szafa.

Spis treści
Trwałość i wygoda
Optymalne dopasowanie
Nowoczesne rozwiązania
Zabudowy na wymiar
Projekt i wykonanie
Stosowane materiały
Cennik
Oferta firmy Twoja Szafa

 

Dlaczego warto wybierać szafy na wymiar i meble na zamówienie?

Szafy na wymiar i meble na zamówienie cieszą się coraz większym powodzeniem wśród użytkowników. Stanowią one doskonałą alternatywę dla gotowego wyposażenia, dostępnego w wielu salonach meblowych czy dużych sklepach sieciowych. W przeciwieństwie do nich, meble przygotowane na indywidualne zamówienie można optymalnie dostosować do własnych potrzeb i wymagań. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w przypadku wnętrz trudnych w aranżacji, które wymagają zastosowania całkowicie unikalnych i specjalnie dopasowanych rozwiązań konstrukcyjnych.

 

Trwałość i wygoda

Szafy na wymiar posiadają wiele zalet, a do najważniejszych z nich należy wysoka trwałość. Takie meble są idealnie osadzone w ramach wymiarowych docelowego pomieszczenia, dzięki czemu mniej się zużywają oraz niszczą na skutek np. przesuwania czy obijania. Na trwałość wpływa też zastosowanie solidnych materiałów, które mogą być bardzo zróżnicowane. Możliwość zamówienia szafy pod wymiar jest też wyjątkowo wygodna. Nie trzeba tracić czasu na mierzenie gotowych mebli, jeżdżenie po sklepach i dobieranie wariantów odpowiednio dopasowanych do parametrów pomieszczenia.

 

Optymalne dopasowanie

Meble na zamówienie są odpowiednio dostosowane do wymogów wnętrza, co pozwala na wyeliminowanie wszelkich nierówności. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, a tym samym brak ograniczeń w kwestii doboru. Ma to szczególne znaczenie w przypadku szaf garderobianych, które muszą być maksymalnie pojemne nawet przy ograniczonej dostępności miejsca. W przeciwieństwie do gotowych mebli, takie wyposażenie nie zagraca pomieszczeń. Szafę wyposażyć można w dowolną liczbę półek oraz innych elementów, które znacząco ułatwią przechowywanie odzieży, sprzętów, akcesoriów oraz wielu innych rzeczy.

Ubrania na wieszaku w szafie

Nowoczesne meble na zamówienie i szafy do zabudowy na wymiar

Nowoczesne meble na zamówienie mogą być praktycznie dowolnie konfigurowane, aby spełniały wszystkie wymagania użytkowników. W zależności od potrzeb, w konstrukcji zastosować można różne rodzaje półek, luster, drzwi, klamek czy koszy wewnętrznych, a także zadecydować o materiałach, kolorystyce czy wykończeniu. Takie szafy powstają w oparciu o indywidualny projekt, co nie jest możliwe w przypadku gotowych mebli. Rozwiązanie to eliminuje konieczność ustalania różnych kompromisów w kwestii wyobrażeń o funkcjonalności wyposażenia. Pomoc w opracowywaniu szafy może zapewnić doświadczony wykonawca, który będzie w stanie stworzyć projekt odpowiadający wszystkim wymaganiom klienta.

 

Zabudowy na wymiar - unikalna estetyka

Szafy do zabudowy na wymiar mogą być wykonane nie tylko solidnie, ale również estetycznie i zgodnie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Taki mebel będzie optymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników pod względem funkcjonalnym, a jednocześnie spełni ich wymagania w kwestii stylistyki. Niezależnie od projektu, szafa przygotowana pod wymiar z powodzeniem odzwierciedli rodzaj designu preferowany przez zamawiających. W ten sposób ze smakiem umeblować można nawet najbardziej nieustawne i trudne w zagospodarowaniu wnętrza, które dzięki oryginalnym szafom zyskają unikalny sznyt. Szafy wykonywane na zamówienie da się dzięki temu idealnie dopasować do stylistki pomieszczenia, niezależnie od rodzaju aranżacji.

 

Produkcja i projekt mebli na zamówienie oraz szaf na wymiar. Co wpływa na cennik?

Produkcja mebli na zamówienie odbywa się w kilku etapach. Na początek konieczne jest określenie oczekiwanych funkcjonalności, rozwiązań konstrukcyjnych czy przyszłych zastosowań szafy. W następnej kolejności należy wybrać odpowiedniego wykonawcę, który będzie w stanie przygotować meble zgodnie z wymaganiami i upodobaniami klienta. Po podpisaniu umowy i ustaleniu terminu realizacji, wystarczy jedynie czekać na zakończenie realizacji stolarki oraz wykonanie szafy. Na koniec jest ona montowana i od razu przystosowana do użytkowania.

 

Projekt i wykonanie szafy

Szafa na wymiar projekt zawsze ma opracowywany w sposób indywidualny. Meble wykonywane na zamówienie są też produkowane ręcznie, zgodnie z wymaganiami nabywcy oraz w oparciu o wybrane przez niego rozwiązania konstrukcyjne. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że takie szafy mogą być przetransportowane i zamontowane bezpośrednio przez wykonawców. W ten sposób zyskać można pewność, że meble zostaną prawidłowo złożone z wszystkich elementów. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą samodzielnie podejmować się składania szafy oraz wolą uniknąć ewentualnych błędów montażowych.

 

Stosowane materiały

Szafy do zabudowy na wymiar powstają z wielu różnych materiałów. Do szczególnie estetycznych, długowiecznych i odpornych należą cienkie płaty drewna, czyli forniry. Ich struktura pozwala na bezproblemowe barwienie, dzięki czemu możliwe jest tworzenie mebli w różnych kolorach. Do produkcji szaf na zamówienie wykorzystuje się również płyty MDF z włókien drzewnych, które dostępne są w wariancie lakierowanym lub matowym. Jako zabudowę wnęk zastosować można natomiast płyty laminowane, wyróżniające się walorami dekoracyjnymi. Idealnym uzupełnieniem wielu szaf jest również szkło.

 

Cennik

Szafy na wymiar cennik mają dość zróżnicowany. Koszt takich mebli jest z reguły wyższy, niż w przypadku zakupu gotowego, masowego wyposażenia ze sklepu. Wynika to zarówno z większego nakładu pracy, jak i konieczności sporządzenia indywidualnego, nierzadko bardzo skomplikowanego projektu. Szafy przygotowane na wymiar są bardziej wytrzymałe i funkcjonalne, a przy tym całkowicie unikalne. Koszt takich mebli zależy przede wszystkim od ich rodzaju, a także rozmiaru, ilości wykorzystanych elementów konstrukcyjnych czy typu zastosowanych materiałów i wykończeń. Ze względu na małe marże, zabudowy oferowane przez firmę Twoja Szafa sprzedawane są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

 

W ofercie firmy Twoja Szafa

Meble na zamówienie są w stanie profesjonalnie zaprojektować, wykonać i zamontować pracownicy firmy Twoja Szafa. Od połowy lat 90. przygotowaliśmy nawet kilka tysięcy zabudów, które zawsze wyróżniają się najwyższym standardem jakościowym. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych stolarzy, którzy posiadają wyjątkowo bogate doświadczenie. Nasze szafy powstają z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących pożądaną trwałość oraz odpowiednią estetykę gotowych konstrukcji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Twoja Szafa, a także zadawania pytań dotyczących naszych realizacji.

Kontakt

Twoja Szafa
ul. Modlińska 8
03-216 Warszawa

tel.: 600-11-00-11
pon-sob: 9.00-21.00
nd (robocze): 9.30-19.30
e-mail: twoja_szafa@interia.com

Punkty ekspozycyjne

AUCHAN Modlińska
ul. Modlińska 8 Warszawa
tel.: 600-11-00-11

 

 


AUCHAN Łomianki
ul. Brukowa 25 Łomianki
tel.: 600-69-00-69

© Twoja Szafa - All Rights Reserved.