Szafa na zamówienie czy z IKEA?

Szafa na zamówienie czy z IKEA?

Szafa na zamówienie czy z IKEA? Takie pytanie zadaje sobie wielu kupujących. Wyposażenie z sieciowych sklepów uchodzi za tańsze i jest dostępne od ręki. Nie dorównuje ono jednak jakością meblom przygotowywanym specjalnie dla konkretnego klienta. Do tego takie opracowane na wymiar, idealnie wpasuje się w konkretną przestrzeń i przyszły właściciel może je spersonalizować pod kątem własnych potrzeb. Warto zainteresować się wyceną takiego projektu, gdyż jego cena wcale nie musi być wygórowana.

Spis treści
Co przemawia za wyborem wersji na wymiar?
Koszty i zyski
Gotowy mebel
Na zamówienie

 

Co przemawia za wyborem szafy na zamówienie zamiast takiej gotowej z IKEA?

Decydując się na takie wyposażenie, wiele osób zastanawia się czy wybrać szafę na zamówienie, czy taką gotową z IKEA. Więcej atutów posiada to pierwsze rozwiązanie. Już na wstępie zyskujesz świadomość, że będzie to wyposażenie jedyne w swoim rodzaju, a nie takie samo jak to, które można spotkać w setkach, jak nie tysiącach innych domów i mieszkań. Taki mebel będzie przy tym zdecydowanie lepiej dopasowany do konkretnych potrzeb oraz samych warunków. Można go zaplanować w zasadzie w dowolnym miejscu, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń. Środek będzie z kolei skompletowany według wymagań użytkownika, więc nie zabraknie tam ważnych elementów do trzymania ubrań i nie będzie również takich zbędnych. Możesz skomponować szafę swoich marzeń, bez konieczności chodzenia na kompromisy, które nieodłącznie towarzyszą z kolei wybieraniu gotowego wyposażenia.

 

Indywidualny charakter

W kontekście wyposażenia każdego domu czy mieszkania, meble, a już w szczególności szafy, odgrywają naprawdę istotną rolę. Oczywiście kluczowa jest ich funkcjonalność, ale oprócz tego tworzą one pewien klimat przestrzeni mieszkalnej. Obecnie w wielu sferach przeważają produkty przygotowywane masowo, a z takimi masz do czynienia kupując rzeczy w sieciowych sklepach, takich jak IKEA. Nawet jeśli konkretna szafa prezentuje się dość dobrze, to musisz mieć świadomość, że po dokładnie taką samą sięga rzesza innych konsumentów. Czasem można się poczuć wręcz niezręcznie, gdy zobaczysz dokładnie takie samo wyposażenie u kogoś znajomego. Opcja na zamówienie daje poczucie, że masz do dyspozycji mebel jedyny w swoim rodzaju i taki, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Możesz dopasować też jego estetykę do stylu, w jakim urządzasz przestrzeń mieszkalną.

 

Personalizacja

Z pewnością myśląc o szafie, chcesz odnaleźć taką, która możliwie jak najlepiej dopasuje się do twoich potrzeb. Te każdy ma inny, gdyż w końcu niektórzy potrzebują więcej prostych półek, inni szuflad, a jeszcze inni miejsc do odwieszania różnych ubrań. Oczywiście w sklepach znajdziesz różne propozycje, lecz są one tworzone według pewnych uniwersalnych zasad, żeby jak najlepiej wpasować się w zapotrzebowanie możliwie jak największej grupy klientów. Nigdy nie jest to zatem coś dokładnie skrojonego pod Ciebie. Często kończy się to tym, że na niektóre rzeczy brakuje miejsca, a inne fragmenty szafy pozostają puste. Unikniesz tego w przypadku wariantów na zamówienie, gdzie osobiście decydujesz o wnętrzu, określając, jakich elementów potrzebujesz więcej, a jakich mniej. Dodatkowo dochodzi do tego kwestia samych wymiarów mebla, a przez to wpasowania ich do konkretnych pomieszczeń. Opcje na wymiar można dopasować w zasadzie wszędzie, nawet w teoretycznie trudne do wykorzystania, nieforemne części pokoju. Wykorzystasz jednocześnie każdy centymetr dostępnej powierzchni. Rzadko zdarza się natomiast, że w sklepie znajdziesz gotowy mebel idealnie o określonych parametrach. Część może się nie mieścić do danej przestrzeni, inne pozostawią luki po bokach czy co gorsza pod sufitem, co oznacza w praktyce zmarnowanie kawałka powierzchni aranżacyjnej.

 

Nie musisz iść na kompromisy

Szafa to najczęściej dość duży mebel i spora inwestycja. W wariancie na zamówienie ustalisz z projektantem wszystkie parametry i dopracujesz detale według swojego uznania, w określonej cenie. Przy gotowym wyposażeniu pole manewru jest już mocno ograniczone, zarówno w perspektywie kolorystyki, jak i wyposażenia wnętrza. Chcąc coś wybrać zwykle prędzej czy później musisz pójść na jakiś kompromis, gdyż wątpliwe jest to, czy odnajdziesz coś idealnego, gdzie każdy element będzie zgodny z wyobrażeniami. Tak może być z kolei w wersji przygotowanej na wymiar, więc dość klarowne jest to, iż jest to po prostu lepszy wybór.

 

Sukienki w szafie

 

Czy należy się obawiać ceny szafy na zamówienie? Sprawdź, czy jej koszt rzeczywiście znacząco przekroczy stawki gotowych odpowiedników

Wątpliwości budzi często to, czy szafa na zamówienie nie będzie się wiązała z bardzo wysoką ceną. Wiele zależy tu od konkretnego projektu, choć praktyka pokazuje, że często końcowy koszt wcale nie jest znacząco wyższy od zakupu gotowego mebla. W sieciowych punktach w wielu przypadkach bazowe stawki na półkach nie odpowiadają finalnemu wydatkowi, gdy doliczony zostanie transport czy nawet dołożenie do wnętrza jakiegoś elementu, którego potrzebujesz. Poza nakładami finansowymi, dochodzi do tego kwestia czasu i wysiłku włożonego w samodzielne składanie mebla. Wersje na zamówienie poparte są profesjonalną wyceną, przy której nie ma już żadnych wątpliwości, ani ukrytych kosztów. Do tego samym montażem zajmą się fachowcy, więc nie musisz przeznaczać na to czasu, ani martwić się tym czy wszystko zostało przygotowane w odpowiedni sposób. Przy projekcie decydujesz też choćby o materiałach czy doborze elementów, zatem samemu masz wpływ na końcowy koszt mebla, gdyż możesz opracować droższy lub nieco tańszy wariant. Zwróć przy tym uwagę, że wyposażenie zrobione na wymiar będzie lepszej jakości, a przez to naprawdę wytrzymałe, więc jest to inwestycja na lata.

 

Jak wygląda to w przypadku gotowego wyposażenia ze sklepu?

Przyjmuje się, że gotowe wyposażenie z sieciowego sklepu będzie tańsze niż takie dedykowane. Często rzeczywiście można wydać nieco mniej, lecz zwykle nie jest to taka oszczędność jakiej można by było oczekiwać. Pamiętaj, że na sklepowych półkach podawane są najniższe możliwe ceny, a więc całkowicie bazowe. Nawet one uwzględniają już sporą marżę nakładaną przez sklep. Przechodząc jednak do samego procesu zakupowego, zwykle okazuje się, iż wcale nie jest to cena ostateczna. Ewentualne doposażenie i uwzględnienie jakiegoś dodatkowego elementu we wnętrzu mebla, może być obarczone zwiększonym kosztem. Do tego sklep może doliczyć sporą opłatę za dostawę mebla, a szafy są na tyle duże, iż większość nabywców nie posiada wystarczająco dużego auta, żeby przewieźć nowo nabytą rzecz na własną rękę. Wreszcie poza samymi finansami, dochodzą do tego dodatkowe nakłady czasu oraz pracy związanej ze skręcaniem mebla, a jeżeli nie jesteś w stanie zrobić tego samemu - musisz opłacić fachowca, co jest kolejnym wydatkiem.

 

Klarowne koszty i wpływ na cenę w przypadku wariantów na zamówienie

Meble na zamówienie nie mają oczywiście z góry określonej ceny, gdyż ta zależy od konkretnego projektu. Po określeniu umiejscowienia szafy, jej wymiarów czy doboru zastosowanych wypełnień, otrzymujesz jednak klarowną wycenę. Co więcej najczęściej uwzględnia ona nie tylko koszt szafy, ale i dostawę oraz sam montaż mebla przez profesjonalistów, więc nie musisz się niczym przejmować już po samej decyzji o zakupie. Często okazuje się, że wymarzony model na wymiar, który będzie wyższej jakości, a przez to bardziej wytrzymały, wcale nie będzie wyraźnie droższy od znacznie słabszego jakościowo gotowego mebla, gdy uwzględnisz wszystkie koszty związane z jego zakupem. Przy wersji na zamówienie możesz także wpływać na cenę, gdyż decydujesz o doborze materiałów, więc na etapie projektowania możesz zdecydować się na takie, które obniżą koszt całości. Korzystając z naszej oferty możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny, wynikające z niskiej marży i korzystnych rabatów. Pomiar i wycena są na dodatek gratisowe. Możesz u nas zamówić szafy z drzwiami przesuwnymi lub uchylnymi oraz z różnymi wypełnieniami. Podstawą może być po prostu płyta, dostępna w wielu kolorach z palety KRONO. Oferujemy jednak i wypełnienie drewniane Rattan i Bambus lub takie z lakierowanego MDF, które może być przygotowane na wysoki połysk lub w półmacie. Chętnie wybieranym wypełnieniem w kontekście szaf są lustra lub szkła lakierowane, przy czym umożliwiamy również wybór takich lakierowanych matowych czy szkieł mlecznych. Wreszcie wybrać możesz szkła bezbarwne (w tym przydymiane) lub coś odważniejszego, a więc Grafikę na Szkle. Opcji jest zatem naprawdę wiele. Szafa na zamówienie jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż taka gotowa z IKEA. Będzie ona miała indywidualny charakter i doskonale spełni swoje zadania, gdyż dopasujesz jej projekt do swoich potrzeb. Jednocześnie wcale nie musi być ona wyraźnie droższa, a odznacza się zdecydowanie wyższą jakością i będzie służyła przez dłuższy okres czasu, więc jest to opłacalna inwestycja. Zachęcamy w związku z tym do skorzystania z naszej oferty i zamówienia szafy twoich marzeń.

Kontakt

Twoja Szafa
ul. Modlińska 8
03-216 Warszawa

tel.: 600-11-00-11
pon-sob: 9.00-21.00
nd (robocze): 9.30-19.30
e-mail: twoja_szafa@interia.com

Punkty ekspozycyjne

AUCHAN Modlińska
ul. Modlińska 8 Warszawa
tel.: 600-11-00-11

 

 


AUCHAN Łomianki
ul. Brukowa 25 Łomianki
tel.: 600-69-00-69

© Twoja Szafa - All Rights Reserved.