Szafa na zamówienie. Jak wybrać?

Szafa na zamówienie - jak wybrać

 

Szafa na zamówienie może być umieszczona w różnych miejscach. Na wstępie warto zatem ocenić potencjał konkretnego pomieszczenia, żeby ustalić wymiary i umiejscowienie mebla. Ten może być ustawiony w narożniku czy wnęce, nawet w przypadku problematycznych skosów. Ważną kwestią do rozstrzygnięcia jest wybór drzwi, które mogą się otwierać w sposób uchylny lub przesuwny. Na dalszym etapie zadecyduj o zastosowanych materiałach czy układzie elementów wewnętrznych, co wpłynie i na cenę wyposażenia.

Spis treści
Dobranie pod kątem dostępnego miejsca
Wybór systemu otwierania drzwi
Warianty drzwi
Dobór materiałów 
Układ wewnętrzny
Gdzie znaleźć w korzystnej cenie?

Szafy wnękowe i narożne na zamówienie. Oceń dostępne miejsce

Do wyboru są między innymi szafy wnękowe czy narożne na zamówienie. Na wstępie warto zatem zastanowić się, w którym pomieszczeniu ma stanąć taki mebel i w jakim miejscu takiego pokoju. Wyposażenie na wymiar ma ten ogromny atut, że można je dopasować bez względu na warunki. Poza bardziej klasycznymi modelami, możesz zatem zdecydować się i na szafę umieszczoną pod skosem, dzięki czemu funkcjonalnie wykorzystasz obszar, który w przeciwnym razie trudno byłoby użytecznie zagospodarować.

Znalezienie dobrego miejsca. Jakie są możliwości?

Decydując się na taki mebel na zamówienie w pierwszej kolejności musisz się zastanowić, gdzie ma stanąć. Podstawą jest oczywiście wybranie pomieszczenia, gdyż takie wyposażenie nadaje się nie tylko do sypialni czy garderoby - świetnie sprawdzi się też w przedpokoju, salonie czy pokoju urządzonym na poddaszu. Po wybraniu pomieszczenia ustal, w której jego części chcesz umieścić mebel. Wersje na wymiar są tutaj niezwykle wygodne, gdyż możesz zaplanować je w zasadzie w dowolnej formie. Większe mogą pokryć nawet całą ścianę, ale nie jest to konieczność. Dużą elastyczność pozwala zachować fakt, iż możesz określić czy planujesz szafę całkowicie w zabudowie, czy ma ona posiadać elementy zewnętrze, a więc boki, podłogę i sufit, czy plecy. Bardzo optymalnym rozwiązaniem stały się szafy wnękowe. Pozwalają dobrze wykorzystać przestrzeń, są pojemne i elegancko się prezentują. Z powodzeniem możesz postawić na opcję narożną. To chętnie wybierany wariant, gdyż po ustaleniu konkretnych planów na większość pomieszczenia, często okazuje się, iż któryś z rogów pozostaje pusty. Wklęsły kształt tego rejonu nie podnosi jego walorów użytkowych, ale dobrze wykonana szafa narożna będzie naprawdę funkcjonalna i pozwoli zachować swobodny dostęp do jej wnętrza.

Wykorzystaj nawet trudniejszy obszar pokoju

W mieszkaniach w blokach, ale często i w domach, zdarzają się pomieszczenia mało standardowe i trudne do urządzenia. Ewentualne nierówne formy ścian czy skosy sprawiają, iż poszczególne fragmenty pokoi mogą być w zasadzie niemożliwe do wyposażenia z wykorzystaniem gotowych produktów sklepowych. Te są przygotowywane według pewnych wzorców, przez co takie meble mają raczej uniwersalny charakter. Wersje na zamówienie są robione indywidualnie i na miarę, więc zabudowa jest możliwa nawet w takich problematycznych obszarach. Co więcej jest tam bardzo pożądana, gdyż to jeden z niewielu sposobów na funkcjonalne wykorzystanie tych fragmentów mieszkalnych. Bardzo doceniają to choćby właściciele nieruchomości z pokojami na poddaszu, gdzie różne spadki i skosy wielokrotnie sprawiają, iż pomieszczenie jest wyzwaniem aranżacyjnym. Tymczasem może to być doskonałe miejsce na sypialnie dla dorosłych, ale i dzieci, czy też garderobę - bez problemu możesz tam wtedy wstawić taką właśnie szafę, wykonaną specjalnie dla Ciebie.

Zdecydować się na szafy przesuwne na zamówienie czy wybrać inny system otwierania drzwi? Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Obecnie bardzo popularne są szafy przesuwne na zamówienie, choć możesz postawić i na takie otwierane w tradycyjny, uchylny sposób. To jednak nie jedyne kwestie do rozstrzygnięcia na etapie projektowania. W zasadzie kluczowe znaczenie ma dobór materiałów, gdyż decyduje to o walorach estetycznych, ale i jakości samego wyposażenia. Do tego decydujesz o tym jak będzie się prezentowało wnętrze szafy, planując je pod kątem tego, jakie ubrania czy akcesoria chcesz tam trzymać i których masz po prostu najwięcej.

Drzwi przesuwne czy uchylne?

Sporym komfortem w przypadku dedykowanej szafy jest możliwość samodzielnego zadecydowania o systemie otwierania drzwi. Może to być rozwiązanie klasyczne, czyli uchylne. Wiele osób preferuje tradycyjny mebel z otwieranymi skrzydłami. Współcześnie szczególnie popularne stały się jednak wersje przesuwne. Oczywiście jest to o tyle wygodne, że nie zabiera miejsca przed samą szafą, co będzie docenione zwłaszcza w małych pokojach. Jest to jednocześnie opcja lepiej pasująca do nowoczesnych aranżacji. Mankamentem jest oczywiście fakt, że zawsze któraś część wnętrza pozostanie zasłonięta - jeżeli lubisz usiąść spokojnie przed całą zawartością szafy, żeby wybrać swój strój, to być może warto postawić jednak na tradycyjne drzwiczki uchylne.

Materiały

Istotną kwestią jest to, że masz wpływ na dobór materiałów zastosowanych do przygotowania szafy. U nas możesz postawić na wypełnienie ze standardowej płyty w kilkudziesięciu kolorach, ale i lakierowane MDF czy materiały drewniane, takie jak Rattan i Bambus. Dużym uznaniem cieszą się wypełnienia z luster, co podnosi walory użytkowe, ale i estetyczne mebla, gdyż może powiększyć optycznie postrzeganie przestrzeni danego pomieszczenia. Polecamy również szkła lakierowane Lacobel , matowe lakierowane Metalac czy szkła mleczne Lacomat. Każdy znajdzie zatem coś odpowiedniego dla siebie. Wybór poszczególnych materiałów będzie przekładał się na jakość, ale przy okazji i na estetykę samych mebli, więc warto brać pod uwagę i ten aspekt. Jeżeli chcesz przygotować coś naprawdę wyjątkowego, to oferujemy też Grafikę na Szkle, a więc wypełnienie w formie dowolnej fotografii czy obrazu.

Podział wnętrza

Poza walorami estetycznymi, nie zapomnij o tym, że szafa ma być przede wszystkim funkcjonalna. Przy gotowym wyposażeniu jesteś skazany na rozwiązanie, na które postawił producent. W wariancie na zamówienie, decydujesz jednak i o konfiguracji wnętrza, a możliwości jest tutaj naprawdę dużo. Poza standardowymi półkami i szufladami możesz przygotować przestrzeń na odzienia na wieszakach, jakże przydatne do przechowywania tam strojów sezonowych, ale i po prostu sukni, koszul czy marynarek. Co najważniejsze zaplanujesz dobór elementów pod kątem swoich potrzeb, żeby pomieścić tam wszystkie potrzebne rzeczy, zachowując maksymalny komfort.

Szafa na zamówienie według Twojego pomysłu

Poszukaj szafy na zamówienie w dobrej cenie. Z Twoją Szafą możesz poprosić o wycenę online

Szafę na zamówienie możesz znaleźć w korzystnej cenie. Co więcej, możesz nawet poprosić o wycenę online, podając bazowe parametry planowanego mebla. Taką możliwość daje Twoja Szafa, więc zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Jest ona atrakcyjna ze względu na wysokiej jakości wyposażenie, dostępne w naprawdę przystępnych stawkach.

Skorzystaj z naszej oferty

Planując zakup takiej szafy zdecyduj się na ofertę, która będzie także atrakcyjna cenowo. Tak jest w przypadku Twojej Szafy. Mamy duże doświadczenie i oferujemy wyposażenie naprawdę wysokiej jakości, ale przy tym w dobrych cenach, wynikających z poziomu nakładanej marży. Co więcej stawki często bywają jeszcze korzystniejsze dla nabywców, ze względu na promocje. Dużym ułatwieniem dla klientów jest to, że możesz u nas skorzystać nawet z opcji wyceny online. Dokonasz tego z pomocą formularza na naszej stronie, w którym prosimy o podanie wymiarów zewnętrznych zabudowy, wypełnienia drzwi, tego czy mebel ma posiadać plecy, boki, podłogę i sufit oraz szczegółów umiejscowienia zabudowy, co pozwoli dokonać dokładniejszej wyceny projektu. Szafa na zamówienie będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż taka gotowa ze sklepu. Jeżeli chcesz się na nią zdecydować, to przemyśl najpierw dobranie odpowiedniego pokoju i umiejscowienie mebla. Na etapie projektowania podejmiesz decyzję o doborze systemu otwierania drzwi, zastosowanych materiałów wypełnień czy samego układu wewnętrznych elementów. Zachęcamy przy tym do skorzystania z naszej oferty, gdyż oferujemy wysokiej jakości szafy w korzystnych cenach, a do tego możesz zdecydować się na wycenę online!

Kontakt

Twoja Szafa
ul. Modlińska 8
03-216 Warszawa

tel.: 600-11-00-11
pon-sob: 9.00-21.00
nd: 9.30-19.30
e-mail: twoja_szafa@interia.com

Punkty ekspozycyjne

AUCHAN Modlińska
ul. Modlińska 8 Warszawa
tel.: 600-11-00-11

 

 


AUCHAN Łomianki
ul. Brukowa 25 Łomianki
tel.: 600-69-00-69

© Twoja Szafa - All Rights Reserved.