Meble na wymiar dla Ciebie

Meble na wymiar

Meble na wymiar mają szereg zalet, których nie posiadają ich gotowe odpowiedniki z popularnych, sieciowych salonów. Sam aspekt przygotowywania ich dokładnie w obrębie oszacowanych parametrów, sprawia, iż można w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Do tego wersje robione na zamówienie są spersonalizowane, więc są bardzo funkcjonalne z perspektywy użytkowników i mają swój indywidualny charakter. Warto traktować je zatem jako podstawę aranżacji, bez względu na metraż samego domu czy mieszkania.

Spis treści
Wykorzystanie przestrzeni i wymiar praktyczny
Odpowiednie do dużych i mniejszych powierzchni
Ile trzeba za nie zapłacić?
Kwestia kosztów i wycena

Meble na wymiar pozwalają wykorzystać pełnię przestrzeni i są bardzo funkcjonalne

Meble na wymiar są bardzo doceniane ze względu na to, że pozwalają zagospodarować dostępną powierzchnię co do centymetra. Jest to coś w zasadzie nieosiągalnego przy kupowaniu gotowego wyposażenia. Przy sięganiu po asortyment ze sklepów meblowych zawsze musisz się przejmować tym czy jakieś elementy nie będą wystawać poza obrys ściany albo czy mniejszy mebel nie pozostawi pustej przestrzeni, której nie uda się wykorzystać w inny sposób. Konieczność pójścia na kompromis, często kończy się pozostawieniem niewykorzystanej powierzchni i jej marnotrawstwem. To samo dotyczy samego wnętrza umeblowania, w szczególności w kontekście szaf. Wybierając taką na zamówienie samemu decydujesz o konfiguracji środka. Ustalisz zatem odpowiednio duże przegrody czy liczbę półek, żeby odpowiadały one twoim potrzebom.

Idealne dopasowanie

W sieciowych sklepach meblowych często spotkasz osoby chodzące po alejkach z miarką i mierzące meble, które im się spodobają. Oczywiście jest to rozsądne, gdy decydujesz się na takie wyposażenie, lecz obrazuje to pewien problem. Rzadko zdarza się, że znajdziesz gotowe warianty, które doskonale wpiszą się w zapotrzebowanie. Myśląc o urządzeniu wnętrza pokoju, na pewno masz wyliczone co do centymetra jakiej szerokości, wysokości i głębokości powinien być konkretny element. Znalezienie jednak mebla o dokładnie takich parametrach w zwykłym sklepie, graniczy w zasadzie z cudem. Zwykle kończy się to wyborem mniejszego wariantu, co będzie uciążliwe, szczególnie w przypadku takiego wyposażenia jak szafy. Pozostają przez to luki w obrębie ścian czy co gorsza pod sufitem, a takie przestrzenie z reguły są już nie do wykorzystania w żaden inny sposób. Opcja z przygotowaniem zabudowy na wymiar jest zgoła korzystniejszym rozwiązaniem, gdyż wykorzystujesz daną przestrzeń w pełni. Co więcej przy wielu projektach możesz zrezygnować z konstrukcji zewnętrznej, traktując jako bazę szafy wnękowej same elementy nośne pokoju.

Pełna użyteczność

Tego typu meble są wykonywane na miarę nie tylko jeżeli chodzi o sam rozmiar, ale i oczekiwania użytkownika, co należy rozpatrywać oprócz tego w kontekście elementów dodatkowych. Widać to oczywiście szczególnie przy szafach, gdy mowa o ich układzie wnętrza. W uniwersalnie przygotowanych modelach zwykle jest to po prostu kompozycja szuflad i półek, lecz ustalona według jakiegoś ogólnego wzorca, zatem zwykle jest tak, iż brakuje trochę przestrzeni, z której rzeczywiście chciałbyś skorzystać, a innych elementów jest zbyt dużo i część wnętrza jest potem niezagospodarowana. W wariancie na zamówienie decydujesz i o tym aspekcie, a także o rozmiarach poszczególnych segmentów, a wszystko z myślą dokładnie o rzeczach, które chcesz tam trzymać. Możesz zamówić zatem szafę, w której na wszystko będzie miejsce, co pomoże w utrzymaniu ładu i porządku.

Meble pod wymiar sprawdzą się zarówno przy małej, jak i dużej powierzchni

Można napotkać opinie, że meble pod wymiar wybiera się głównie do mieszkań i pomieszczeń o małym metrażu. Rzeczywiście doskonale sprawdzają się one w takich miejscach, gdyż można zaprojektować wyposażenie maksymalnie funkcjonalne, w ramach dostępnej powierzchni. Nie oznacza to jednak, że takie zamówienia nie dotyczą obszernych lokali mieszkalnych. Zamiast kompletować szereg oddzielnie wybieranych mebli, możesz wtedy zaplanować skrzętnie przemyślaną zabudowę na wymiar, która pokryje sporą część pokoju. Takie umeblowanie to świetny wybór, bez względu na to ile metrów kwadratowych masz do dyspozycji.

Oszczędność miejsca

Niezaprzeczalnym atutem umeblowania na wymiar jest możliwość dopasowania go nawet do mniejszych przestrzeni. Do tego na przykładzie szaf widać duży potencjał w oszczędności samego miejsca, szczególnie, gdy wybierzesz wariant z drzwiami przesuwnymi, co sprawia, iż dodatkowo nie potrzebujesz wolnego obszaru przed samym meblem. To na pewno optymalne rozwiązanie przy małych metrażach. Można je docenić tym bardziej w kontekście pomieszczeń o nierównej formie, gdzie można zabudować wnęki, także znajdujące się pod skosami. Przy niewielkim metrażu popularnym rozwiązaniem są poza tym szafy narożne na wymiar.

Zagospodarowanie dużego obszaru

Pomimo licznych zalet związanych z dopasowaniem do niewielkich przestrzeni i oszczędzaniem miejsca, nie oznacza to wcale, iż meble robione na miarę, nie sprawdzą się w dużych pokojach czy po prostu obszernych mieszkaniach i domach. Przy dużej przestrzeni, potrzebna jest i większa ilość wyposażenia. Dobranie kompozycji z pojedynczych gotowych mebli czy nawet zestawów, jest sporym wyzwaniem. Warto pomyśleć zatem o wariantach na zamówienie, gdzie wymiary są w zasadzie dowolne, więc może to być i naprawdę duża zabudowa. Popularne są choćby szafy na całą ścianę, nawet w większych pokojach. Daje to bardzo dużo miejsca do trzymania ubrań i rzeczy, a do tego efektownie się prezentuje.

Koszule w szafie

Jaka jest cena mebli na wymiar? Dowiedz się, dlaczego trudno o jednoznaczny cennik

Cena mebli na wymiar wcale nie musi być wygórowana, jeżeli wybierzesz odpowiednią ofertę. Nie oczekuj natomiast, że znajdziesz jednoznaczny cennik, gdyż takie projekty podlegają oddzielnym wycenom. Wszystkie elementy tego typu są w końcu wykonywane na zamówienie i są to indywidualne warianty, niespotykane nigdzie indziej. Co więcej na cenę wpłyną nie tylko same wymiary, ale i konfiguracja mebla czy rodzaj dobranych materiałów. Korzystając z naszej oferty możesz liczyć na gratisową wycenę, o którą możesz wystąpić nawet poprzez naszą stronę internetową.

Aspekty cenowe. Skorzystaj z wyceny online

Traktując wyposażenie na miarę jako podstawę aranżacji, nie trzeba się obawiać nadmiernych kosztów. Oczywiście jakość materiałów i samego wykonania takiego umeblowania będzie wyższa niż w zdecydowanej większości sieciowych sklepów, gdzie jest ono wykonywane masowo i przy oszczędnościach na produkcji. Jednocześnie możesz liczyć na mniejsze marże czy ciekawe upusty. Praktyka pokazuje, że takie meble wcale nie muszą być znacząco droższe od gotowych, a są zdecydowanie bardziej komfortowe, lepiej się prezentują i są bardziej wytrzymałe. W wariantach robionych na zamówienie nie ma natomiast z góry określonych stawek i wszystko podlega kalkulacjom zależnym od projektu. Na cenę wpłyną wymiary, ale i konfiguracja szafy czy dobór materiałów. U nas w kontekście wypełnień do takich mebli możesz wybierać między klasyczną płytą, materiałami drewnianymi czy lakierowanym MDF w różnych kolorach i przygotowanym na wysoki połysk lub w macie. W szafach do sypialni często stawia się na drzwi z lustrami. Możesz zdecydować się też na szkła lakierowane (dostępne i w wersji matowej), mleczne oraz bezbarwne. Coraz popularniejsza staje się oprócz tego Grafika na Szkle. Z Twoją Szafą możesz poprosić o wycenę nawet online, z wykorzystaniem odpowiedniego formularza na naszej stronie internetowej. Meble na wymiar warto traktować nie tylko jako uzupełnienie aranżacji wnętrz, ale i jej główną część. Odznaczają się one świetnym dopasowaniem do konkretnych przestrzeni oraz wymagań użytkowników, jak i wysoką jakością i nienagannym wyglądem. Zachęcamy zatem do skorzystania z naszej oferty, a z Twoją Szafą zamówisz takie wyposażenie również w bardzo dobrej cenie.

Kontakt

Twoja Szafa
ul. Modlińska 8
03-216 Warszawa

tel.: 600-11-00-11
pon-sob: 9.00-21.00
nd (robocze): 9.30-19.30
e-mail: twoja_szafa@interia.com

Punkty ekspozycyjne

AUCHAN Modlińska
ul. Modlińska 8 Warszawa
tel.: 600-11-00-11

 

 


AUCHAN Łomianki
ul. Brukowa 25 Łomianki
tel.: 600-69-00-69

© Twoja Szafa - All Rights Reserved.